Shoqëri

Latest Shoqëri News

Mungesa e subvencioneve në blegtori, çobanët po shesin bagëtitë dhe largohen në emigracion

Shtrenjtimi i çmimeve të lëndëve ushqyese për kafshët dhe mungesa e subvencioneve…

Çmimet e kripura, Rama: Mësim për ata që abuzojnë, nuk mund t’u biesh çmimeve me top

Kryeministri Edi Rama u shpreh se Shqipëria është e përgatitur për të…

Takim me të rinjtë për shëndetin mendor, Manastirliu: Brenda vitit, 50 qendra socio-shëndetësore

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirli dhe Ministrja e Arsimit…

Shkollë vetëm për romët/ Vazhdon segregacioni në shkollën “Naim Frashëri” në Korçë

Shkolla “Naim Frashëri” në Korçë vazhdon të mbetet një institucion arsimor segregues,…

Devijohet trafiku në rrugën kryesore të Tiranës: Ja si do të jetë gjatë 10 ditëve

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë me dije mënyrën se si do të…

Fëmijët që 5 vjeç në shkollë? Zëvendësministrja e Arsimit shpjegon procedurën si do të funksionojë

Zëvendësministrja e Arsimit, Nina Guga, sqaroi për gazetarin Bes Jacaj nismën për…

Veliaj nga shkolla e re ‘Andrea Stefani’: Zgjidhje e nevojës për shkolla në zonat si Lapraka dhe Astiri

Një tjetër shkollë 9-vjeçare i shtohet buqetës së institucioneve të reja arsimore…

Nis konsultimi publik për ligjin e arsimit parauniversitar, çfarë synojnë propozimet e bëra në projektligj

Ministrja e Arsimit dhe Sportit ka nisur procesin e konsultimit publik të…

VIDEO/ Përfundojnë 5 tunelet tek ish-sheshi Shqiponja, Rama: Trafiku është lehtësuar ndjeshëm

Harroni trafikun e rënduar me radhë kilometrike të automjeteve në hyrje dhe…