Shoqëri

Latest Shoqëri News

‘Një kryevepër arkitekturore moderne’, mediat arabe jehonë xhamisë së Ballies në Elbasan

Mediet arabe i kanë kushtuar disa artikuj hapjes së Xhamisë së Ballijes…

‘Festa e Fërgesës’ bën bashkë Tiranën dhe Elbasanin, kryebashkiakët Veliaj dhe Llatja: Të promovojmë turizmin

“Festa e Fërgesës” çeli edicionin e saj të pestë duke bërë bashkë…

Detyrimi për farmacistët e rinj, kushtet për praktikën e muajve korrik-tetor

Farmacistët e rinj që nuk kanë shlyer detyrimet e ndjekjes së praktikës…

Çfarë është një ‘vizë e artë’? Ja cila shtete e ofrojnë atë

Marrja e të drejtës për të jetuar dhe punuar në një vend…

‘Ndërkombëtarizimi i universiteteve po ecën me ritme të larta’, Rama në takim me rektorët: 175 marrëveshje për programe të përbashkëta

Në mbledhjen e radhës së Komitetit të Përbashkët të Politikave në Arsimin…

Sot Kurban Bajrami, mijëra besimtarë falin namazin në sheshin ‘Skënderbej’!

E sotmja është një festë shumë e rëndësishme për besimtarët myslimanë, kremtimi…

VIDEO/ Hapet bypass-i i Vlorës, Rama: Miqtë amerikanë nuk besonin që kjo vepër ishte e Shqipërisë

Hapet i përfunduar për qarkullimin e automjeteve bypass-i i Vlorës, një segment…

Problemet në Maturën Shtetërore, Kushi: Test shtesë për ata që duan Mjekësinë

Pas problemeve të hasura vitin e kaluar me provimin e matematikës në…