Shoqëri

Latest Shoqëri News

Datat, tjetër shans maturantëve që të plotësojnë formularin A1 dhe A1Z

Maturantët dhe të gjithë kandidatët e tjerë që për arsye të ndryshme…

Vendimi i qeverisë/ Rriten pagat me 6% për mësuesit e sistemit arsimor parauniversitar

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka njoftuar rritjen e pagave për mësuesit…

Rritet me 6 % paga e mjekëve dhe infermierëve, Manastirliu: Synojmë rritje me 40% duke filluar nga ky vit

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar se nga data një korrik…

Si të aplikoni për praktikat 3-mujore në institucionet shtetërore dhe subjektet private

Të rinjtë që kanë kryer së paku ciklin e studimeve të nivelit…

E dhunuar nga burri xheloz! Gruaja nga Korça detyrohej të rrëfehej para kamerave dhe të betohej në kishë

Gjykata e Lartë shqyrtoi një rast dhune ekstreme dhe disa vjeçare mes…

Regjistrimet në klasat e para dhe të dhjeta do jenë online, MAS shpall afatet

Nis regjistrimi për nxënësit që do të shkojnë në klasë të parë…

Aplikimi me 3 raunde, në secilin raund konkurrohet me 10 preferenca

Konkurrimi për universitetin do të nisë zyrtarisht në datën 29 korrik. Deri…

Ministrja e Arsimit zbulon afatet e regjistrimit të fëmijëve në klasën e parë dhe të dhjetë

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka bërë publike afatet e regjistrimit të…