Ekonomi

Latest Ekonomi News

Vendoset rekord! Nafta shkon në 265 lekë për litër, benzina 241 lekë për litër

Bordi i Transparencës ka vendosur sërish të rrisë çmimin e karburanteve. Duke…

Cilat kategori biznesesh lehtësohen nga tatim-fitimi?

Ndërkohë që afro 100 mijë biznese me xhiro vjetore nga 0-14 milionë…

Divorci bën kërdinë në Shqipëri, 1 në 4 çifte ndahet

Viti 2020 shënoi numrin më të ulët të martesave dhe numrin më…

Të vetëpunësuarit do tatohen për të ardhurat me dy fasha, 15% dhe 23%! Do taksohen bizneset e vogla që japin shërbime profesionale

Megjithëse lista e shërbimeve profesionale nuk bëhet ende e ditur pasi do…

Rriten me 27% volumet e eksporteve nga Porti i Durrësit

Eksportet e mallrave nëpërmjet Portit të Durrësit, përgjatë muajit Majit 2022, kanë…

Raporti i BSH, Ahmetaj: Rritja ekonomike vijon të jetë galopante

“Rritja ekonomike vijon të jetë galopante”. Kështu është shprehur zv.kryeministri Arben Ahmetaj…

Tkurret 55% numri i punishteve të drurit nga shtrenjtimi i lëndëve drusore

Numri i bizneseve në prodhimin e mobilieve ra me 54.7% vitin e…

E dini ç’do ndodhte nëse nxirret gjithë ari që mban brenda toka?

  Revista spanjolle Muy Negocios & Economyía deklaron në një nga artikujt…

Biznesi gjerman, shqetësim për korrupsionin në Shqipëri

Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë Peter Zingraf nuk e fshehu dot pesimizmin…