opinion

Latest opinion News

“Çka dreqin kanë këto zverdhane, që nuk e shohin të mirën a të bukurën?! Nga dreqin vijnë?!”

Nga Bedri Islami Botuar në DITA “Çfarë po ndodh në Tiranë?”, më…

Populizmi, patetizmi dhe solipsizmi politik i Albin Kurtit (II)

Nga Fatos TARIFA Pjesa II - Vijon nga dje Bashkimi kombëtar—nëse do…

Populizmi, patetizmi dhe solipsizmi politik i Albin Kurtit

Nga Fatos TARIFA Botuar në DITA Pjesa I Bashkimi i dy shteteve…

Unë, gjoba dhe policia

Nga Edona Llukaçaj Botuar në DITA Pasditën e vonë të së enjtes…

SHQIPËRIA PO BËHET… Një vështrim optimist

Sociologu dhe intelektuali i njohur publik Fatos Tarifa, thotë në këtë intervistë…

Çfarë priste Sali Berisha

Nga Bedri Islami Botuar në DITA Në harkun e pak orëve, drejtuesi…

Nëse do paqe, përgatitu për luftë!

Nga Brukseli për DITA Dr. Jorgji Kote Java e kaluar politike dhe…

Si mund t’i hiqet non grata doktor Saliut (mbi krahasimin me afrikanët, Modin dhe Markezin)

Redaksionale DITA Qëkur ish-kryeministri Berisha u shpall i padëshirueshëm – si quhet…

Gjithkush çmendet sipas llojit të vet

Nga Bedri Islami Botuar në DITA Pamjet e fundit të Ilir Metës,…