opinion

Latest opinion News

Rama sot në Athinë dhe “tabutë kuqezi”

Nga Artan Xh. DUKA Botuar në DITA Sot më 12 maj Rama…

“Aleancat” e dështuara kundër Tiranës

Nga Fatos TARIFA Botuar në DITA Stadiumi Na ishte një herë, aty…

Mitingu i Athinës, Fshesës i është vënë fshesa!

Nga Skënder Minxhozi Afrimi i të dielës, kur Edi Rama do të…

Turist në Shqipëri më së pari duhet të jetë shqiptari (dhe ai, jo me bukë me vete)

Nga Artan Xh. DUKA Botuar në DITA Hapja ndaj botës, turizmi, në…

Si e lexova unë fjalimin e kryeministrit

Nga Bedri Islami Lexova në DITA të plotë fjalën e djeshme të…

Unë, PS-ja dhe shteti

Nga “korrupsioni i rakisë gjatë enverizmit”, te “e vërteta e miliardave të…

Zgjedhjet amerikane, analiza e Bugajskit në DITA: Skenari i rrezikshëm që do ta bënte më të afërt një luftë NATO-Rusi

Janusz Bugajski Nga SHBA për DITA Ndonëse politika e jashtme është rrallëherë…

A i futi në kurth Erion Veliaj, analistët dhe Shkëlzen Berishën?

Nga Valmora Gogo Në një nga momentet më të vështira të jetës…

SPAK nuk është as Inteligjencë Artificiale e as UFO

Nga Artan Xh. Duka Paraqitja në SPAK e kryebashkiakut Veliaj lidhur me…