Politike

Latest Politike News

Ambasadorja e BE-së takon Ramën: Do të mbështesim Shqipërinë në rrugën e anëtarësimit

Ambasadorja e re e BE-së, Christiane Hohmann në kuadër të ceremonisë së…

Incidenti në Uzinën e Gramshit, ministri i Mbrojtjes: Nuk përjashtohet të jetë bërë për të tërhequr vëmendjen!

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi dhe ministri i Brendshëm Bledi Çuçi në…

Kriza e çmimeve, Ibrahimaj: Paketë e dytë ndihme për shtresat në nevojë

Teksa bëri një përmbledhje të ecurisë së ekonomisë së vendit në harkun…

Dosjet e Sigurimit, Balla për nismën e PS: Berisha ka qenë sekretar i Partisë së Punës

Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla në një konferencë…

Nafta në bursë në nivelet e paraluftës, Ibrahimaj për çmimet e bordit: Janë transparentë

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj thotë se bordi i ngritur…

Kritikat për uzinat ushtarake, Rama: “Me u gjet Kola në punë! Institucionet kanë funksionuar siç duhet”

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur akuzave për incidentet në bazat ushtarake.…

“Shërim të shpejtë dy ushtarëve”, incidenti në Gramsh, Yuri Kim: “Qëndrojmë me aleatin tonë, Shqipërinë”

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka reaguar pas incidentit të ndodhur…

Incidenti me rusët, Peleshi: S’ka vend për panik, Shqipëria dhe Kosova janë të sigurta

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi u ka bërë thirrje qytetarëve të ruajnë…