Shoqëri

Latest Shoqëri News

Pas ‘Sunny Hill Festival’, sonte koncerti i grupit të njohur ‘Apocalyptica’ te Amfiteatri i Liqenit

Menjëherë pas përfundimit të tre ditëve magjike të Sunny Hill Festival, një…

Publikohet lista, ja maturantët fitues në Universitetin e Mjekësisë

Publikohet lista e maturantëve fitues të programeve të studimit që ofron Universiteti…

Pandemia, një viktimë nga Pogradeci, 19 vetë ndodhen në spitalin COVID3

Një person ka humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri në 24 orët…

Regjistrimet në Universitete këtë vit me 4 raunde, dy kushtet që të rinjtë duhet të dinë

Të gjithë ata të rinj që dëshirojnë të vijojnë shkollën e lartë,…

Përfundon procesi i rivlerësimit të pasurive, Lame: 398 familje nuk përfituan, shkak hakerimi i e-Albania

Mbyllet procesi i rivlerësimit nga i cili përfituan 113.800 familje. Kreu i…

FOTO/ Abetarja e unifikuar që do të përdoret në Kosovë dhe në Shqipëri këtë vit shkollor

Kështu do të duket Abetarja e përbashkët Kosovë-Shqipëri, e cila ka nisur…

Bordi i Transparencës jep vendimin: Rrit me 9 lekë çmimin e naftës, do shitet 248 lekë/litër!

Bordi i Transparencës ka publikuar çmimet e reja të hidrokarbureve. Nga sot…

Florian Marku rrëfen për rrugën e vështirë drejt titullit kampion: “Nëna ime ishte pastruese dhe i premtova që…”

Kampion Florian Marku gjatë fjalës së tij sot në ceremoninë e dhënies…

Veliaj: Krenar për triumfin e Florianit në Tiranë, pas saj fshihet shumë punë e mund

Gjatë ceremonisë për nderimin e kampionit Florian Marku, kryetari i Bashkisë së…