Shoqëri

Latest Shoqëri News

Mësuesit që garojnë për Fizikën, Arsimin special, Shkencat Sociale dhe TIK

Vijojnë testimet për të gjithë mësuesit që këtë vit janë përfshirë në…

Nuk ka abone në muajin gusht/ Shoqata e Transportit Urban kërkon rritjen e çmimit të biletës

Shoqata e Transportit Urban në Tiranë ka kërcënuar sërish për rritjen e…

Grafiku i OKB-së, popullsia e Shqipërisë do të tkurret njësoj si në vitet 1960

Në fillim të viteve 1960, popullsia e Shqipërisë ishte rreth 1.2 milionë…

Turizmi arrin në nivelet para pandemisë? INSTAT: 35 mijë vizitorë më tepër se në vitin 2019, në hotele

  Turizmi në Shqipëri ështe rikthyer në normat e dikurshme të para…

Regjistri për krimet seksuale, Kuvendi miratoi ligjin: Emrat e pedofilëve do shfaqen në portalin E-Albania

Pas 3 vite përpjekjesh dhe me firmat e mbi 20 mijë qytetarëve…

Shantazh me gjobë ndaj drejtorit të Përgjithshëm të Doganave, reagon Rama: Si luftohet me shpifjen kur…!

Duke publikuar një deklaratë të Drejtorit të Përgjithshëm të Doganave, Gent Gazheli,…

Siguria publike dhe ndërtimet pa leje, ministri Çuçi tregon porositë për kryetarët e bashkive

Gjatë takimit me kryeministrin në Pogradec, ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, kishte…

Rama për çmimet e larta në bregdet: S’ka turistë thonë, kur rrisin çmimet më shumë se Greqia e Turqia

Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi me kryebashkiakët socialistë është ndalur edhe…