Shoqëri

Latest Shoqëri News

“U tha, u bë!”, hapet rruga Kardhiq-Delvinë, lehtësohet udhëtimi drejt Sarandës (VIDEO)

  Rruga Kardhiq-Delvinë është hapur zyrtarisht mëngjesin e kësaj të shtune, 2…

12 fluturime në javë/ Rama: Në aeroportin e Kukësit po zbarkojnë turistë nga Gjermania, Zvicra dhe Austria

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të shtunë, duke publikuar në…

Publikohen datat e tre raundeve të regjistrimit në universitete

Kanë dalë datat e raundit të parë të aplikimit të regjistrimit në…

Shtyhet për në shtator gara për licencimet e reja në shëndetësi

Ndryshe nga sa ishte deklaruar më herët, gara për licencat e reja…

Program cilësor, bashkëkohor europian

Dr. Skënder Demaliaj*   Reforma arsimore është e lidhur me nevojën për…

Shoqata e Infermierëve: Krizë për personel shëndetësor, po telefonohen mjekët e dalë në pension

Shoqata e infermierëve ka ngritur shqetësimin se në Shqipëri është krizë për…

Pushimet vjetore, detyrimet që duhet të përmbushin pedagogët

Stafet akademike dhe ato ndihmës-akademike nuk do të mund të bëjnë pushimet…