Shoqëri

Latest Shoqëri News

Rivitalizimi i hapësirave publike përmes artit, Rama: Projekti do ketë impakt në jetën sociale dhe ekonomike

Është hapur konkursi për nismën më të re të qeverisë shqiptare për…

Matura shtetërore 2022, mbi 33 mijë nxënës i nënshtrohen provimit me zgjedhje

Këtë të premte, 24 qershor, do të zhvillohet provimi i katërt të…

Planifikuan sulm terrorist me bomba artizanale, arrestohet çifti me origjinë nga Kosova në Itali

Një burrë dhe një grua, me origjinë nga Kosova, por të lindur…

Rritet besimi tek institucionet/ SONDAZHI: Shumica e shqiptarëve me ‘sytë’ nga Ambasada Amerikane

Rritet besimi i shqiptarëve tek institucionet në vend. Këtë vit, qytetarët shqiptarë…

Gastroenteriti: Kujdesi për patologjinë e shpeshtë që prek fëmijët nga 3 muajsh në 5 vjeç

Gastroenteriti është inflamacioni akut i stomakut dhe zorrëve që karakterizohet me të…

Dalin notat e gjuhës së huaj, çfarë duhet të bëjnë maturantët e pakënaqur?

Pas afro dy javësh nga zhvillimi i testit, Qendra e Shërbimeve të…

Matura shtetërore 2022, dalin rezultatet e testimit në gjuhën e huaj

Matura shtetërore 2022, dalin rezultatet e testimit në Gjuhën e Huaj Statusi…

Testi i fundit i Maturës Shtetërore zhvillohet të premten në lëndën me zgjedhje

Provimi i lëndës me zgjedhje që do të zhvillohet ditën e premte…

Regjistrimi pranë mjekut të familjes, procedurat si të aplikoni online!

Me vetëm pak minuta në dispozicion dhe një “klik” mund të përfundoni…