Shoqëri

Latest Shoqëri News

MAS jep 3 ditë afat, datat kur maturantët mund të aplikojnë për kopjet e testeve të korrigjuara

Maturantët do të mund të kërkojnë të shohin kopjen e testit të…

Kushtet e njohjes së diplomave të fituara jashtë për ciklin “Bachelor” dhe “Master”

Çdo qytetar që është diplomuar jashtë vendit, dhe që do të aplikojë…

Fëmijët në situatë rruge, të parët që shfrytëzohen. KE: Masat të pamjaftueshme

Fëmijët në situatë rruge janë ata që bien të parët viktimat të…

Matura Shtetërore, dalin rezultatet në lëndët me zgjedhje. Ministrja sqaron nxënësit për tezën e biologjisë

Një orë para protestës së paralajmëruar nga maturantët përpara Ministrisë së Arsimit…

Si u bëra ‘spiune’ e SHISH – Rrëfimi i agjentes shqiptare: Stërvitja, misionet dhe frika më e madhe!

Në raportin e SHISH për 2021 tregohet dhe historia e një vajze…

Rama takohet me shqiptaren në Austri: Je më ylli, u lumturova shumë që e takova (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar drejt Austrisë ku është takuar me kancelarin…

“Heroi i gocave të mia”, babai së bashku me vogëlushet shkon të falenderojë zjarrfikësin që u shpëtoi jetën (FOTO)

Një moment emocionues ka qenë ai në Drejtorinë e zjarrfikësve në Tiranë…

Akademiku Baçe: Shqiptarët nuk kanë gjak 100% të pastër

Akademiku Apollon Baçe, thotë se në një libër që ia dedikon gjyshit,…

Publikohen notat e provimit të Maturës në Gjuhë-Letërsi

Publikohen notat e provimi të maturës, të lëndës gjuhë-letërsi. "Ky ishte provimi i…