Analiza

Latest Analiza News

Nëse planet e mirëfillta zhvillimore nuk do zëvendësoheshin me aksione

  Ngs Edona Llukaçaj Botuar në DITA Një prej nocioneve më pak…

Lufta III Botërore do varet nga zgjedhjet amerikane të 2024?

  Nga Joschka Fischer Nuk mbaj mend ndonjë periudhë gjatë 75 viteve…

SHËNIM: A do të gjykohet ndonjëherë kjo klasë politike?

Nga Bedri Islami Botuar në DITA   Për herë të parë në…

ANALIZA: Pse Gjermania nuk do ta sanksionojë Kinën edhe nëse pushton Tajvanin?

Spektakli i politikës së jashtme të Gjermanisë po fokusohet drejt lindjes. Për…

Pse na duhet miqësia e vërtetë

Jorgo Mandili Meditim mbi vlerat dhe virtytet që na mungojnë, sipas koncepteve…

Letër pastorale, një fisniku të vërtetë! Akili i shkruan Saliut…

  Nga Viktor Malaj Botuar në DITA   "Më lejoni t'i uroj…

Kina nxjerr dokumentin: Si do të arrihet ribashkimi me Tajvanin, zero tolerancë për mbështetësit e pavarësisë së ishullit

Kina është zotuar të mos lërë “asnjë liri veprimi” për mbështetësit e…

Një dhëmb i sëmurë në nofullën e NATO-s, çfarë do të thotë ndërtimi i një baze ushtarake ruse në Serbi?

Nga Shaban Murati Botuar në DITA   Ambasadori i Rusisë në Serbi,…

… që shqiptarët të mos vrasin më Jonadat e tyre!

Nga Lorenc Vangjeli   Jonada e Vogël nuk do ta mësojë kurrë…