opinion

Latest opinion News

Analiza e Bugaskit në DITA: “Shqipëria mund të tërhiqet brenda një konflikti rajonal përmes subversionit rus”

  Nga Janusz Bugajski Botuar në DITA Gjithçka duket gati për fillimin…

A do ketë dhunë në shtator?

  Nga Bedri Islami Botuar në DITA Për shumë kënd është e…

Vuçiç provokon Kroacinë për misionin e tij rus të destabilizimit në Ballkan

  Nga Shaban Murati Botuar në DITA Nuk mund të imagjinohet as…

Lej Feni ose Marionetat e Rasputinit

  Nga Rezarta Reso Botuar në DITA Nuk jam gazetare, as opinioniste,…

Po dëgjojmë çdo ditë ngjarje shumë të renda! Deri kur? Një apel për ish-kolegët e mi të Policisë së Shtetit

    Nga Agron Sulshabanaj Lexoj në titra që në mëngjes pa…

Një shkarje intelektuale

  Nga Viktor Malaj Botuar në DITA "Feja e vërtetë është jeta…

LAMTUMIRË PROFESOR

  Redaksionale DITA Personaliteti i shquar i letrave shqipe, Prof. Nasho Jorgaqi…

Mos i lëndoni kriminelët politikë! Përgjigje një lexuesi të Ditës që më shkruante pse merrem me Sali Berishën

  Nga Viktor Malaj Botuar në DITA Në kohë, vende dhe sisteme…