Analiza

Latest Analiza News

Kokalari: Trump nuk ka autorizuar askënd të heqë sanksionet ndaj Berishës. Bajram Begaj, zgjedhja e duhur

Gary Kokalari duke zhvilluar një bisedë me Kellyanne Conway në një pritje…

Kriza globale, si përcaktohet çmimi i grurit?

Gruri është bërë shumë më i shtrenjtë pas fillimit të luftës në…

SHËNIM: Ballkani ishte në Selanik dhe jo në Ohër

Nga Shaban Murati Shënim nga blloku diplomatik   Në 10 qershor u…

A bëri pazar me të ardhmen e Kosovës Hashim Thaçi?

Bedri Islami   Edhe pak javë do të bëhen dy vite që…

Dokumenti jozyrtar: Franca propozon modelin e frankofonisë për Europën jashtë BE-së

  Franca e Emmanuel Macron ka propozuar së fundmi në formë dokumenti jozyrtar idenë…

Një njeri jeton përgjithmonë tek ata që e deshën dhe e çmuan kur ishte gjallë

    Nga Fatos Tarifa Botuar në DITA U bënë dy vite…

“Një historian befasues”, analiza e Pëllumb Xhufit në dy vjetorin e ikjes së Moikomit

  Nga Pëllumb Xhufi Ne kujtojmë sot shokun e mikun e shtrenjtë…

Një rrenë vulgare, gënjeshtra e paimagjinueshme e Vuçiç në takimin me kancelarin gjerman

Shaban Murati Botuar në DITA   Presidenti serb Dobrica Çosiç ka lenë…

Ngazëllime ‘demokratike’… Kronikë e takimeve të Doktorit me anëtarët e partisë

  Nga Viktor Malaj Botuar në DITA "Ata që nuk duan të…