Kryesore

Latest Kryesore News

“Vjosa Park Kombëtar”, Rama: Egërsira e fundit lumore që nuk do hyjë në cirkun e kafshëve të zbutura

Kryeministri Edi Rama foli sot për projektin për shpalljen e lumit Vjosa…

Marrëveshja që po mbahet e fshehur: Pse Kosova mund ta humbë pavarësinë energjetike dhe të varet nga serbët

Burime brenda ekipit negociator të Kosovës në Bruksel i kanë treguar Albanian…

Telebingo Shqiptare: Çmimi i madh shkon në Durrës, fituesi merr 1,193,550 lekë

Duke kapërcyer edhe kufijtë jashtë vendit, loja më popullore e fatit në…

Tjetër rrjedhje e të dhënave personale, tre milionë numra telefoni të shqiptarëve, në shitje online

  Një faqe në internet disponon një databazë me 3 milionë numra…

Humbi familjarin, mjeku pediatër reagon për akuzat e prokurorisë italiane: Nuk kam firmosur kurrë ato dokumenta

  Aurel Vula, Mjek Pediater Rheumatolog në QSUT është një nga mjekët…

Shakaja e tij me kryeministrin nuk është pritur mirë në Shkup, reagon Rama: “Sherr mejhaneje mes tymit të qofteve”

Edi Rama ka ndarë një video në Twitter me kryeministrin maqedonas Dimitar…

FOTO: Ukrainasit sfidojnë pushtimin, mbushin plot plazhet dhe parqet e Kievit

Ditën e shtunë, banorët e Kievit kanë shfrytëzuar në maksimum temperaturat e…

“Autori e goditi me thikë dhe e tërhoqi te koshi i mbeturinave”, vrasja e 67-vjeçarit në Fier, shoqërohen 15 persona

Vrasja horror e 67-vjeçarit Petraq Gjika vijon të mbetet ende pa autor,…