Komente

Latest Komente News

Sa të gjejmë ne fjalën me njëri-tjetrin, serbët e kanë kaluar lumin

Nga Gani Elezi Komuniteti nderkombetar, ne menyre te veçante BE dhe SHBA-te,…

SHËNIM: Harresë e pafalshme në 100-vjetorin e Shërbimit Gjeologjik

  Prof. Dr. Dëfrim Shkupi Botuar në DITA Më 23 Nëntor 2022…

Dhjetë leksione nga rikthimi i historisë!

  Shumë pak njerëzve do t’u mungojë viti 2022, një vit i…

Kohëhamësit!

Artan Xh. DUKA   “Vrima e zezë” që rrezikon urimet çdo vit…

Banaliteti dhe frika prej televizionit

Nga Ben Andoni   Media nuk ngopej pak ditë më parë duke…

SHËNIM: Vjehrri e jep për prishje, dhëndri e proteston në SPAK. Komedia e rindërtimit dhe drama morale e belindëve të nesërm 

  Historia Lista e ndërtesave të dëmtuara nga tërmeti tragjik i fundvitit…

Sali Berisha i lexuar, asnjëherë i latuar, përfundimisht “non grata” i poshtëruar.

  Nga Minella Aleksi Prej kur u stigmatizua me “Non Grata” Sali…

Grushti “salinian” dhe grushti që ka goditur Shqipërinë prej 32 vitesh

Nga Gjon Bruçi Grushti që goditi liderin e demokratëve, Sali Berishën, në…

Dështimi i primareve, si u shfry tullumbacja e Luçiano Boçit në Elbasan

Sokrat Hoxha   Në tentativën për të shënuar një risi në skenën…